No, čak ni "kraljevski" klub nije bio imun na šokove i senzacije, koje nam je Liga šampiona povremeno priredila.

Istina je, u elitnom klupskom nogometnom natjecanju svjedočili smo nekim rezultatima koje je malotko očekivao, a izdvajamo samo najveće i najuzbudljivije senzacije, koje su obilježile modernu povijest europskog nogometa...

Monaco vs. Real Madrid 3:1 - 2004.

• Jedna od najluđih sezona u povijesti Lige prvaka definitivno je bila ona 2003./2004., u kojoj je Monaco senzacionalno dogurao sve do finala, a ključan trijumf na putu kluba iz Kneževine dogodio se 7. travnja, kada je na svom stadionu hvatao zaostatak 4:2 protiv Reala, u uzvratu četvrtfinala.
  • Momčad za koju je igrao i naš Dado Pršo prva je primila gol kada je za goste zabio Raul i činilo se da je otpisana, no onda su na scenu stupili Ludovic Giuly i Fernando Morientes, koji su od 45. do 66. minute s tri pogotka potpuno preokrenuli rezultat.
  • Bila je to najbolja međunarodna utakmica u povijesti Monaca i trijumf koji je kasnije ekipu doveo sve do finala, u kojem su Pršo i društvo izgubili od Mourinhovog Porta.
Real Madrid - Monaco

Deportivo vs. Milan 4:0 – 2004.

• Samo dan ranije dogodila se još jedna čudesna senzacija, koja se danas čini još veća, sada kada Deportivo la Coruña više ne predstavlja ništa na nogometnoj karti svijeta.
  • Tada moćni Milan došao je u Španjolsku s prednošću 4:1, koja se činila apsolutno sigurna protiv autsajdera. No, dogodila se senzacija.
  • Milan je potopljen već u prvom poluvremenu, kada su golove zabili Walter Pandiani, Juan Carlos Valeron i Alberto Luque. Imali su gosti dovoljno vremena ispraviti situaciju, no u 76. minuti zabio je i Fran, za jednu od najimpresivnijih pobjeda u povijesti Lige prvaka.
Deportivo - Milan

Liverpool vs. Milan 3:3 (3:2) – 2005.

• Teško da ćemo ikad vidjeti bolje finale Lige prvaka od onog iz Istanbula 2005. godine, u kojem je Liverpool bio autsajder, no stigao je do trijumfa na nevjerojatan način.
  • Milan je tih dana bio pojam izvrsnosti u europskom nogometu, a golovima Maldinija i dvostrukog strijelca Crespa vodio je čak 3:0 na poluvremenu.
  • Međutim, u drugom poluvremenu dogodio se veliki preokret. Zabili su Steven Gerrard i Vladimir Šmicer, a onda i Xabi Alonso iz penala za 3:3. Dvoboj je otišao do odluke s bijele točke, kada se proslavio Jerzy Dudek koji je donio neočekivanu titulu Liverpoolu, u utakmici koja je već dobila filmsku ekranizaciju.
Liverpool - Milan

APOEL Nicosia vs. Lyon 1:0 (4:3) – 2012.

• Senzacije u Ligi prvaka uvijek postoje, ali rijetko u režiji klubova iz malih zemalja. No, za jednu takvu pobrinuo se ciparski APOEL, koji se plasirao u četvrtfinale elitnog klupskog natjecanja, što je do danas nenadmašan uspjeh za bilo koju momčad koja ne dolazi iz top europskih liga.
  • Ciprani su vješto prošli grupnu fazu, a onda u osmini finala izvukli francuski Lyon, koji je bio prilično snažan u to vrijeme. U Francuskoj su minimalno izgubili, no u uzvratu na svom stadionu Gustavo Manduca sve je anulirao već u 9. minuti, da bi odluka na kraju pala s bijele točke.
  • APOEL je bio uspješniji u izvođenju jedanaesteraca i prošao dalje, unatoč godišnjem budžetu od samo 9 milijuna eura, s kojim ne bi mogli kupiti niti jednog poštenog igrača u "ligama petice"!
APOEL - Lyon

Borussia Dortmund vs. Real Madrid 4:1 – 2013.

• Kao što smo već spomenuli, Real Madrid je jedina momčad koja je uspjela obraniti titulu u Ligi prvaka, osvojivši je pod Zinedineom Zidaneom čak tri puta u nizu.
  • No, prije toga doživjela je težak udarac u sezoni 2012./13., kada je u polufinalu ispala od mlade i poletne momčadi Borussije Dortmund. Svijet je u prvoj utakmici po prvi put upoznao potencijal Roberta Lewandowskog, koji je odgovorio na gol Cristiana Ronalda s čak četiri svoja pogotka.
  • Ekipa koju je tada vodio Jürgen Klopp pobijedila je 4:1 i u uzvratu sačuvala prednost, da bi u tijesnom finalu ipak izgubila od Bayerna. No, ova veličanstvena pobjeda gotovo da je bila vrijedna poput europske titule.
Borussia - Real

Real Madrid vs. Šerif 1:2 – 2021.

• Ako govorimo o senzacijama, ne možemo ne spomenuti ono što se dogodilo na Santiago Bernabeuu u jesen 2021. godine, kada je u goste stigao moldavski Šerif.
  • Momčad koja je ranije izbacila zagrebački Dinamo iz natjecanja bila je potpuni autsajder u ovom dvoboju, no povela je golom Jahšiboeva u 25. minuti. Kada je Karim Benzema izjednačio iz penala u 65. minuti, činilo se da se stvari vraćaju u normalu, no u 89. minuti fantastičnim pogotkom Sebastien Thill donio je nezaboravni trijumf gostima.
  • Realu nije pomogao niti 31 udarac na protivnički gol, a pobjedu Šerifa mnogi vide kao najveću senzaciju u povijesti grupne faze Lige prvaka...